09:00
09:30
 

INTRO

Rejestracja + poranna kawa.

09:45
10:00
 

OFICJALNE OTWARCIE

10:00
10:40
 

SHANE SNOW
CO-FOUNDER AND CHIEF STRATEGY OFFICER AT CONTENTLY, BESTSELLING AUTHOR AND JOURNALIST

Shane Snow to wielokrotnie nagradzany dziennikarz, sławny przedsiębiorca i autor bestsellerowego Smartcuts: The Breakthrough Power of Lateral Thinking, oraz dwóch nadchodzących książek (które ukażą się w 2017 i 2018 roku). Jest współzałożycielem firmy Contently, która pomaga twórcom i firmom opowiadać wspaniałe historie. Zasiada w zarządzie Contently Foundation for Investigative Journalism. Jego publikacje pojawiły się na łamach Fast Company, Wired, The New Yorker i w kilkudziesięciu innych topowych wydawnictwach branżowych. Jest członkiem Royal Society of the Arts i laureatem nagrody Innovator, przyznawanej przez Colombia Univeristy, za wkład w rozwój dziennikarstwa. The New York Times określiło go mianem „Wunderkind”, a Details nazwało go “Cyfrowym Buntownikiem”. GQ wypowiedziało się o jego pracy, jako „szalenie uzależniającej” – chociaż sam wolałby, aby rozmawiali o jego sześciopaku.

3 KLUCZE DO PRZYSZŁOŚCI CONTENT MARKETINGU

W dzisiejszych czasach każdy biznes chce używać content marketingu i storytellingu by zbudować więź z odbiorcami i rozwijać się szybciej. Niewiele firm wie czy robią to dobrze. Ta niepewność może paraliżować.

Nie powinna. Jesteśmy ludźmi, opowiadanie historii leży w naszej naturze. Od początków cywilizacji snuliśmy opowieści by budować relacje, uczyć, wzbudzać emocje. Obecnie, gdy mamy dostęp do najpotężniejszych narzędzi, przyszłość storytellingu jawi się wyłącznie w jasnych kolorach. A przyszłość należy do opowiadających – w biznesie i życiu codziennym.

W swojej prezentacji, Shane Snow odkryje przed wami schematy, które pozwoliły najsłynniejszym mówcom i markom zbudować niemal intymne relacje z milionami oraz opowie jak fuzja technologii i kreatywności zmieni sposób, w który tworzymy przełomowe treści. Nigdy już nie pomyślicie o storytellingu w ten sam sposób.

10:45
11:15
 

PATRYCJA MATUL
AGENCY & CLIENT PARTNER FOR FINANCE & TECHNOLOGY VERTICALS IN CEE AT FACEBOOK

Odpowiedzialna za współpracę z globalnymi agencjami medialnymi oraz za rozwój pionów finansowych i technologicznych w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Wcześniej, pod dyrekcją Dentsu Aegis Media w Londynie, rozwijała agencję Upcast pracując na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Międzynarodowego. Na rynku lokalnym przez 8 lat pracowała w Agora SA. Była odpowiedzialna za stworzenie serwisu Wyborcza.biz, a także za zbudowanie zespołu marketingowego Wyborcza.pl. W SearchLab była odpowiedzialna za rozwój search marketingu agencji. W portfolio Agory stworzyła agencję social media i została jej Dyrektorem Zarządzającym. Jest założycielką LEAN IN w Polsce – organizacji utworzonej przez Sheryl Sandberg, której celem jest budowanie i wzmacnianie sieci współpracy między kobietami. 

APPETITE FOR DISRUPTION: WHAT THE BIGGEST BRAND MARKETERS CAN LEARN FROM THE FASTEST?

Dzięki telefonom komórkowym marki nigdy nie były bliższe sercom klientów. A dzięki mobilnemu video, marketingowcy mogą nawiązać jeszcze głębsze więzi z odbiorcami. Wykorzystaj wiedzę Facebooka, aby zrozumieć, co interesuje odbiorcę i stać się tym, co ma dla niego znaczenie.

11:15
11:35
 

PRZERWA KAWOWA

11:40
12:05
 

IMAAD AHMED & MONICA HU

Imaad jest od czterech lat Dyrektorem Marketingu w WARC. WARC to sieciowy serwis wiedzy i informacji, oferujący najlepszą praktykę, insighty i dowody na skuteczność reklamową wiodących marek międzynarodowych. Podczas swojej pracy w WARC, Imaad skutecznie zwiększył rozpoznawalność i korzystanie ze wsparcia firmy wśród jej kluczowych odbiorców – agencji reklamowych i mediowych, właścicieli marek i mediów – dzięki zróżnicowanym strategiom związanym z treściami, danymi i digitalem. Przed WARC, Imaad zdobywał doświadczenie głównie w sektorze eventowym, stojąc na czele zespołów marketingowych w IQPC, Emap i i2i Events Groups, pracując dla klientów z rozmaitych sektorów – handlu detalicznego, obronności i przemysłu paliwowego. Absolwent Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Monica jest częścią zespołu ds. Digital Marketingu w Deloitte Digital UK. Zajmuje się promowaniem skoncentrowanego podejścia do klienta w zakresie strategii biznesowej i implementowania digitalowych rozwiązań. Posiada głęboką wiedzę z zakresu wykorzystania social media w biznesie, a jej publikacje na temat wpływu mediów społecznościowych na skuteczność działań marketingowych pojawiają się na łamach Journal of Information Systems. Monica doradzała wielu klientom, jak skutecznie wykorzystać kampanie digital i social media poprzez wdrażanie nowych sposobów pracy, przedstawianie nowych platform cyfrowych i społecznościowych oraz wyznaczanie nowych kierunków działania.

CO ROZWÓJ „DARK SOCIAL” OZNACZA DLA MARKETERÓW?

84% treści jest udostępnianych przez platformy „dark social”, lecz 90% budżetu reklamowego dla mediów społecznościowych wydawane jest na platformach publicznych. To ogromna rozbieżność. Czym jest „dark social”? Jak różni się w zależności od kategorii? Czego marki mogą się z niego nauczyć? Coraz większa popularność ekosystemów komunikatorów i związane z tym wyzwania dla marek są dla marketerów szansą, której muszą być świadomi. A Ty? Jesteś gotowy?

12:10
12:35
 

MICHAŁ PROTASIUK
CEE MEDIA RESEARCH MANAGER AT GOOGLE

Michał Protasiuk - Media Research Manager w Google, odpowiedzialny na badania rynkowe w regionie CEE. Wcześniej przez 13 lat w Kompanii Piwowarskiej, gdzie prowadził zespół insightów konsumenckich. Aktywny działacz Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii, częsty prelegent na konferencjach branżowych, trener z zakresu badań marketingowych. Szczególnie zainteresowany rozwojem nowych technik badawczych, z wykorzystaniem m.in. ekonomii behawioralnej i gamification.

ZMIANA WARTY PRZED EKRANEM

Oglądanie treści video to jedna z trzech czynności, której ludzie poświęcają w ciągu swojego życia najwięcej czasu (pozostałe dwie to praca i sen). W ostatnich latach zmienia się jednak sposób, w jaki te treści są konsumowane. Przed ekranami zasiada młode pokolenie, które charakteryzuje się zupełnie innymi potrzebami i oczekiwaniami niż ich rodzice. Młodzi przestają być biernymi odbiorcami treści, szukają szczerości i autentyczności, oczekują dialogu, a nie monologu. W trakcie prezentacji opowiem, na czym polega rewolucja video, której jesteśmy świadkami oraz wskażę, jakie są kluczowe wnioski dla marek.

12:40
13:10
 

MATT SAUSMER

Przez ostatnie 2 lata Matt prowadził działania reklamowe w Dollar Shave Club, począwszy od fazy startup’u firmy aż do momentu, w którym Unilever kupił Dollar Shave Club za miliard dolarów w gotówce (!). Wielu ocenia, że ta opisywana w niemalże wszystkich mediach branżowych transakcja to zasługa znakomitych działań marketingowych firmy. Wcześniej Matt był producentem filmów reklamowych dla marki Dos Equis Beer, w tym słynnej kampanii 'Most Interesting Man in the World', wyprodukowanej przez agencję reklamową Havas z Nowego Jorku. Kampania wygrała wiele nagród i jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kampanii dekady. Przed rozpoczęciem pracy w reklamie, Matt był producentem telewizyjnym i filmowym i odgrywał kluczową rolę przy produkcji serii Pawn Stars, nakręconej na zlecenie History Channel. Uzyskał stopień licencjata z wyróżnieniem na kierunku Telewizja, Radio i Film z S.I. Newhouse School of Public Communications na Uniwersytecie Syracuse. Od czasu do czasu dyryguje orkiestrze świerszczy i często nazywają go "Kolesiem z Marina del Rey” – więc tak się do niego zwracajcie.

SZYBKO, TANIO, PROFESJONALNIE: WYBIERZ WSZYSTKIE TRZY!

W miarę wzrostu oczekiwań związanych z marketingiem, zaostrzają się terminy realizacji i zmniejsza się budżet produkcyjny. Brandy przyszłości muszą wiedzieć, jak szybko i ekonomicznie produkować atrakcyjne treści. Matt zaprezentuje publiczności niektóre z metod, które wykorzystuje w swojej pracy w Dollar Shave Club. Wyjaśni, w jaki sposób tworzyć skuteczny reklamowy kontent, który jest szybki i tani w produkcji.

13:10
14:10
 

PRZERWA LUNCHOWA

14:10
14:30
 

ONDREJ FLORIAN 
DIGITAL MARKETING SOLUTION CONSULTANT AT ADOBE

Ondrej pracuje w Adobe od pięciu lat. Zaczynał jako AEM Developer, później jako Solution Consultant. Pracował nad wieloma ekscytującymi projektami na całym świecie. Adobe jest światowym liderem w dziedzinie digital marketingu i rozwiązań w zakresie mediów cyfrowych. Narzędzia i usługi firmy Adobe pozwalają klientom tworzyć treści cyfrowe, rozpowszechniać je w mediach i na urządzeniach, mierzyć je i optymalizować w celu osiągnięcia sukcesu w biznesie. Firma Adobe zmienia świat dzięki cyfrowym doświadczeniom. Doświadczenie Ondreja polega na wykorzystaniu odrębnych, najnowocześniejszych rozwiązań i łączeniu ich w jedną, skoncentrowaną na klientach podróż.

PERSONAL CUSTOMER JOURNEY 

Today’s consumers want relevant experiences — no matter where they are in their journey. Delivering the best digital experience requires the right combination of data, insights, and digital content. Adobe Marketing Cloud gives all tools necessary to cover the entire customer's journey. Everything your business needs to create, manage, optimize and deliver amazing customer experiences. Ondrej will give you sneak peek into how these tools are used to provide highly personalized customer journey.

14:30
15:00
 

GRZEGORZ ESZ
HEAD OF MARKETING CENTRAL EASTERN EUROPE AT SHOWMAX

45 lat. 4 dzieci. Przeszło dwudziestoletnie doświadczenie jako CMO w spółkach telekomunikacyjnych takich jak MTS (największy operator komórkowy w Rosji), UPC, Netia, Era GSM (teraz T-mobile). Twórca i szef marki Heyah. Przez lata mieszkał i pracował w Moskwie, gdzie odpowiadał za projekty telekomunikacyjne i medialne. Wcześniej również zaangażowany projekty w Supernova Capital, Softbank oraz TDC Internet Polska. 

NIE REKLAMUJEMY KONTENTU - TO KONTENT REKLAMUJE SHOWMAX!

Podczas swojego wystąpienia Grzegorz Esz opowie o launchu marki Showmax w Polsce - dlaczego etiudy i jak to działa. Zaprezentuje też przykłady digital marketingu Showmaxa, dzieląc się informacjami na temat tego które z nich zaowocowały najlepszymi rezultatami.  

15:00
15:30
 

FILMTERACTIVE MARKET - 
3 prezentacje nowatorskich projektów w zakresie treści i technologii, których potencjał tkwi w możliwościach zaangażowania publiczności w niestandardowy sposób.

- Interactive Comics (Chorwacja).
- Run Like Hero (Polska).
- Quantum Insight (Polska).

15:30
16:00
 

PRZERWA KAWOWA

16:00
17:00
 

MATTHEW LUHN
ORIGINAL STORYTELLER AT PIXAR

Matthew Luhn to uznany specjalista od opowiadania historii, instruktor, mówca i konsultant z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu opowieści i postaci w Pixar. Równolegle z pracą w Pixar, Matthew szkoli prezesów, dyrektorów i kadry zarządzające jak tworzyć i opowiadać historie dla firm z listy Fortune 500, zdobywających Oscary filmów i międzynarodowych marek. 

Do jego klientów należą Adidas, Facebook, BBC, Microsoft, Sony, Warner Brothers, Apple, Disney, Google i wiele innych.

Matthew brał udział w tworzeniu takich filmów jak Toy Story, Toy Story 2, Toy Story 3, Potwory i spółka, Uniwersytet Potworny, Szukając Nemo, Odlot, Samochody i Ratatuj. Obecnie pracuje nad kolejnymi projektami.

Dzięki ponaddwudziestoletniemu doświadczeniu w tworzeniu dziesiątek filmów, seriali i gier komputerowych w Pixar, The Simpsons, ILM i innych studiach, Matthew Luhn znalazł receptę na tworzenie ponadczasowych historii i niezapomnianych postaci.

MOC STORYTELLINGU 

Matthew podzieli się z Państwem procesem tworzenia nowych pomysłów, wspaniałych historii, pamiętnych postaci i sposobów nawiązywania silniejszych więzi z widzami poprzez Big Data. Od filmowców do przedstawicieli biznesu – prowadzone przez Matthew seminaria są korzystne dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności storytellingu, lub dowiedzieć się więcej o jego sile przekazu. Podczas swojego wystąpienia, Matthew podzieli się technikami, które stosuje w procesie kreacji nowych pomysłów i postaci. Opowie również, jak stworzyć wspaniałe opowiadania i strukturę fabularną oraz jak zrealizować swoje pomysły od scenariusza do ​​gotowych produktów.

20:00
 

AFTERPARTY
Dla gości Filmteractive i UX Poland.