09:00
09:45
 

INTRO

Rejestracja + poranna kawa.

09:45
10:00
 

OFICJALNE OTWARCIE

10:00
10:40
 

ANNA ILLER

Branded Content Manager / Grupa Allegro. Od dziewięciu lat związana z marką Allegro, początkowo jako Marketing Department Leader, następnie Bussines Development and Marketing Manager, a obecnie jako Branded Content Manager. Zarządza unikatowym zespołem produkującym prawdopodobnie najwięcej treści dla jednej marki w Polsce. Jest ekspertem w dziedzinie poradników, opinii, recenzji, ale ostatnio najbardziej pochłania ją produkcja wideo. Odpowiada w Allegro m. in. za takie produkcje jak LEGENDY POLSKIE, tematyczne kanały wideo czy poradniki zakupowe dla całego serwisu.

LEGENDY POLSKIE ALLEGRO - JAKA JEST RECEPTA NA BUDOWANIE MARKI W NIESTANDARDOWY SPOSÓB? 

Jak dotrzeć do odbiorcy, który żyje w świecie internetu i mediach społecznościowych? Co musi zrobić marka aby tworzyć naprawdę angażujące treści? Czy warto ryzykować i łamać dotychczasowe schematy? O unikatowym projekcie z pogranicza kultury i reklamy „Legendy Polskie” opowie Anna Iller. 

10:40
11:10
 

RAFAŁ BARAN

Prezes 4FUN Media S.A w której skład wchodzą m.in. Bridge2Fun, telewizje 4 FUN oraz Screen Network. Posiada 20-letnie doświadczenie w mediach i komunikacji marketingowej. Jest ekspertem m.in. w dziedzinie strategii marketingowych, planowania wielokanałowych kampanii, sponsoringu, organizacji eventów, celebrity advertising, marketingu muzycznego i zarządzania zmianą. Realizował głośne kampanie związane z promocją marki m.in. dla Play, Orange, mBank. Laureat wielu nagród i wyróżnień branżowych (min. EFFIE, dwukrotnie Agency of the Year). Zarządzał polskimi i sieciowymi agencjami reklamowymi. Ostatnio CEO w Grey Group Polska. Wcześniej m.in. szef marketingu w firmach fonograficznych Sony Music i BMG Music.

CONTENT W SŁUŻBIE PROMOCJI MARKI - SHOWMAX W POLSCE. 

Najskuteczniejszy przekaz marketingowy realizowany jest obecnie poprzez produkcję contentu filmowego, opowiadającego poruszającą fabułę. Zaangażowanie emocjonalne w markę łatwiej jest osiągnąć przez rozbudowaną historię, niż krótka formę. Obrazy te, realizowane przez najgłośniejsze nazwiska świata filmu, angażują widza i jednocześnie - nie epatując brandem - znakomicie podnoszą świadomość marki. Wyniki sprawiają, że produkcja contentu jest coraz popularniejszym narzędziem marketingowym; a przy okazji powstają ciekawe artystycznie projekty, dobrze przyjmowane przez odbiorców i krytykę. Przykładem trendu i skuteczności takiej kampanii jest niedawny launch płatnego serwisu VOD Showmax w Polsce.

11:10
11:40
 

DOROTA KOŚMICKA

Producentka, współzałożycielka DGA Studio. Swoją karierę rozpoczęła w HBO na stanowisku managera Polskiej Produkcji Filmowej HBO Poland. Przez wiele lat związana z telewizją TVP i TVN. Jest współproducentem ostatniego hitu, pierwszej wspólnej produkcji TVN i ATM „Druga Szansa”. W TVP wyprodukowała również „Rodzinka.pl”, „Ja to mam szczęście”, w TVN „Niania”, „Hela w opałach”, „Camera Cafe”. Była jednym z producentów takich seriali jak „Londyńczycy”, „Tancerze”, „Czas Honoru” czy „Kasia i Tomek”. Jest współproducentką filmów HBO „Szczęśliwego Nowego Jorku:, „Weiser”, „Operacja Samum”, „Na koniec świata”, „Tatarak” (TVP). Laureatka międzynarodowych i polskich nagród. Nominowana do Wiktora 2012. Została wybrana Osobowością Roku przez miesięcznik „Elle”. Uznana przez miesięcznik „Pani” za jedną ze 100 Kobiet Roku 2010 oraz jedną z najbardziej wpływowych Kobiet Showbiznesu w 2013 r. Jest członkiem Krajowej Izby Producentów oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Najnowszym projektem realizowanym przez TVN przy współudziale DGA Studio jest serial „Diagnoza” z Mają Ostaszewską, Maciejem Zakościelnym i Adamem Woronowiczem w rolach głównych, w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

CZY SAM POMYSŁ ZAPISANY W SCENARIUSZ I PLEJADA GWIAZD WYSTARCZĄ, BY PRODUKCJA SERIALU BYŁA HITEM?

Podczas swojej prezentacji Dorota Kośmicka opowie o mechanizmie współpracy "od A do Z" z ekipą produkcji, działaniach marketingowych i budowaniu relacji z ludźmi, których praca przekłada się na sukces projektu. Dzięki udziałowi w prelekcji, każdy z słuchaczy pozna "know-how" jednej z najbardziej cenionych producentek w kraju.

11:40
12:00
 

PRZERWA KAWOWA

12:00
12:30
 

JOE KRAWCZYK
CREATIVE DIRECTOR AT INDAHASH

Joe jest niezastąpiony na każdym froncie twórczym w indaHash. Dzięki udanej karierze w social mediach wie, jak tworzyć atrakcyjne treści video w komunikacji biznesowej. Od samego początku istnienia indaHash Joe pomagał projektować strategię brandingową firmy i sprawił, że komunikacja video stała się jej wizytówką.

INFLUENCER MARKETING - DLACZEGO WARTO Z NIEGO KORZYSTAĆ I JAKIE PRZYNOSI EFEKTY? 

Jaka jest natura social mediów? Gdzie umieścić właściwy przekaz w treści i co ostatecznie trafia do odbiorcy? Jak wykorzystać nowe media, takie jak live streaming, format pionowy czy video z influencerami? Poznaj bliżej naturę filmów online, psychologię contentu viralowego oraz media, które je wspierają.

12:30
13:00
 

MARCIN ŁUNKIEWICZ
FILM, COMMERCIAL AND CINEMATIC VR PRODUCER

Producent pierwszego w historii polskiej telewizji serialu w technologii virtual reality: „Para nie do pary”, dostępnego na internetowej platformie player.pl należącej do TVN. Założyciel studia filmowego Zielony Pomidor oraz partner i współzałożyciel Mimo VR. Rozpoczął działalność w 2008 roku. Od tamtej pory filmy i reklamy zrealizowane przez studio zdobyły ponad dwadzieścia nagród na festiwalach w Polsce i na świecie. Studio Zielony Pomidor realizuje ponad 200 projektów rocznie, od drobnych adaptacji reklamowych, czy nagrań dźwiękowych, przez produkcję krótkich filmów i animacji, do skomplikowanych technologicznie projektów VR i video 360.

VR I CINEMATIC VR W BRANDED CONTENT.

Technologia VR i video 360 daje nowe możliwości narracji, budowanej przez odczucie obecności i doświadczania historii. Tacy nadawcy jak BBC czy New York Times oraz brandy jak Coca Cola, McDonald's, Nokia, Samsung, Facebook, Sony i inne korzystają już z tej technologii do tworzenia nowej jakości contentu oraz formatów branded content, które w niespotykany dotąd sposób angażują odbiorców. Zastosowanie VR jako narzędzia marketingowego jest nowym wyzwaniem dla twórców contentu, developerów, a także dla marketerów i biznesu.

13:00
13:30
 

PAWEŁ RUSZLEWSKI
CHIEF DESIGN OFFICER AT SENFINO

Inżynier informatyki, projektant UI/UX, pasjonat filozofii agile. Wybrał i ukończył studia informatyczne, w trakcie których rozwinął swoją pasję do projektowania. Obecnie kieruje designem w firmie Senfino przekuwając w zwinny sposób wymagania biznesowe i potrzeby klientów na funkcjonalne i piękne produkty. W swoim portfolio projektowym posiada między innymi takie produkty jak PizzaPortal, Psoon, 4FunApp, eFan24 (Projekt zdobył nagrodę projektu roku 2015 PMI Poland Chapter w kategorii projekt zarządzany zwinnie) oraz aplikacje nowojorskiego startupu Shopography. Oprócz regularnej pracy rozwija również dział Senfino Labs, który eksploruje technologie, których wdrożenie w biznesie będzie dopiero możliwe.

TECHNOLOGIE IMMERSYJNE. 
O STORYTELLINGU W VR, AR i MR. 

Paweł opowie o immersyjnych technologiach i ich wykorzystaniu w storytellingu. Przyjrzymy się przykładom ilustrującym nową jakość interakcji użytkowników z contentem tworzonym przy użyciu Virtual Reality, Augmented Reality czy Mixed Reality. 

13:30
14:20
 

STORYCODE
Międzynarodowa społeczność, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. U jej podstaw leży chęć wspólnego eksperymentowania, którego efektem będą nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie.  Spotkania StoryCode mają na celu edukować i integrować środowisko twórców z różnych dziedzin. Do udziału zapraszamy autorów posługujących się zarówno słowem pisanym i mówionym, filmowców, projektantów i programistów.

STORYCODE WARSZAWA: JAK TWORZYĆ STRATEGIE BRANDED CONTENT W OPARCIU O VIRTUAL REALITY, AUGMENTED REALITY, MIXED REALITY I VIDEO 360? 

Kolejne wyjazdowe spotkanie organizowane w ramach StoryCode Warszawa on Tour, tym razem będziemy rozmawiać o budowaniu strategii branded content w oparciu o VR, AR, MR i video 360. Technologie te dają markom niesamowite możliwości tworzenia nowych doświadczeń, opowiadania historii i budowania zaangażowania odbiorcy. O wypracowaniu nowego języka tego medium, procesie twórczym oraz możliwych przyszłych zastosowaniach technologii opowiedzą nam: Marcin Marczyk, Marcin Łunkiewicz i Paweł Ruszlewski.

14:20
15:00
 

PRZERWA NA LUNCH

15:00
15:40
 

MARTIN PERCY

Martin Percy jest reżyserem, który specjalizuje się w ujarzmianiu nowych technologii by tworzyć nowe doświadczenia filmowe. Za swoją pracę został uhonorowany nagrodą BAFTA, sześcioma Webbys, Grand Clio i licznymi innymi nagrodami. Tworzył filmy dla marek takich jak Google, British Telecom, 7-11 USA, Jameson Whiskey i Tate Modern. Pracował z utalentowanymi aktorami i osobowościami takimi jak Daisy Ridley (gwiazda nowych Gwiezdnych Wojen), Gordon Ramsay, Sir Derek Jacobi i Sir Ian McKellen.

KOLEKTYWNE DOŚWIADCZENIA INTERAKTYWNE. KONTENT PRZYSZŁOŚCI Z PERSPEKTYWY FILMOWCÓW I MAREK. 

Kino dzisiaj: 200 osób, wszystkie z telefonami komórkowymi. Siedzą w sali z ogromnym cyfrowym wyświetlaczem. I co każą Wam robić filmowcy i marketerzy? Zamknąć się i wyłączyć telefon – teraz oni opowiadają historię. To już nie wystarczy. Młoda widownia opuszcza kina. W tym samym czasie przemysł technologiczny ma obsesję na punkcie mediów społecznościowych. Ale nie ma mediów społecznościowych dla ludzi, którzy są fizycznie w tym samym miejscu. Tak więc media społecznościowe tworzą dzielące ludzi „kabiny”, zdominowane przez skrajnych demagogów. Z tragicznymi politycznymi skutkami. Dzięki tej prezentacji dowiecie się jak pójść do przodu. Zderzając ze sobą media społecznościowe, interaktywność i kino. Tworząc nowe formaty i powierzchnie dla idei, dla marek, dla akcji. To ogromna kreatywna szansa. Kulturalne nowe rozdanie z wielkimi komercyjnymi, politycznymi i artystycznymi możliwościami. I najlepsze – nikt jeszcze z tym nie pracuje. Możesz być pierwszy. Rewolucyjne idee jednego z najbardziej kreatywnych umysłów. Płynące pod prąd głównych nurtów filmu i digitalu. Na koniec zaprezentujemy film akcji stworzony dla społecznościowego/interaktywnego kina. Gdzie zależnie od Twoich wyborów, czarnym charakterem możesz być Ty.

15:40
17:40
 

FILMTERACTIVE MARKET - SESJE PITCHINGOWE
8 prezentacji nowatorskich projektów w zakresie treści i technologii, których potencjał tkwi w możliwościach zaangażowania publiczności w niestandardowy sposób. 

- Fragments of Laura / Beanstalk Team (Portugalia).
- Interactive Comics / Gamechuck (Chorwacja).
- Monster Buster: World Invasion / Šarūnas Ledas (Litwa).
- Run Like Hero / Struciński Przemysław, Marek Brzyszkiewicz, Maciej Derek (Polska).
- Sex Buyer Xperience / Manon Troussier, Eve-Marine Joly (Francja).
- Virtual Guidebook for People with Autism / Jan Szczyciński & Maciej Piwowarczuk / World of VR (Polska).
- Wielcy Polacy VR / Dzikijeż Media Group (Polska).
- Wykreślona Warszawa / Pictureworks Creative Studio (Polska).

17:40
18:00
 

PRZERWA KAWOWA

18:00
18:30
 

FILMTERACTIVE MARKET – 
CEREMONIA PRZYZNANIA NAGRÓD

18:30
 

NETWORKING